Jste v sekci: Publikované články

Setkání 9. listopadu 2007

Setkání veteránů 9. listopadu 2007

Pořádáno opět Krajským úřadem Olomouckého kraje.
v prostějovském klubu DUHA . Přítomny rodiny např. gen. Vlastimila Veselého DFC AFC, plk.Rudolfa Zimy, Františka Běhala, Aloise Dvořáka, Ladislava Bobka DFC, Josefa Brykse MBE, pplk Zdeňka Babíčka, a Miroslava Krejčího a šrtm. Floriána Jahody.
Také přišli členové České brigády Jugoslávie Vlastimil Novotný, Josef Parobek, z čs. Armádního sboru SSSR Alfred Jánský a Josef Vedral, Karel Volena z 2. tankového praporu, jakož i političtí vězni 50 let Leopold Faerber a Václav Kamarád.

Po projevech byl na programu hodinový film o Josefu Bryksovi MBE. Přežil věznění Němci za druhé světové války, přičemž pětkrát utekl. Josef padl za oběť věznění komunisty v 50. letech.
Odpoledne hosté shlédli první část dokumentu o návštěvě členů Svazu letců v Anglii v červnu 2004 - Památník Runnymede, Hřbitov Brookwood a Imperiální válečné muzeum na Lambeth Road a na křižníku Belfast zakotveném na Temži
Hejtman Krajského úřadu byl rovněž přítomen a slíbil konání takových srazů každoročně.

Srazy veteránů jsou nadále opravdu konány každý listopad Krajským úřadem Olomouckého kraje, a to bez jakékoliv další spolupráce s naší odbočkou Svazu letců. Na dotazy adresované Krajskému úřadu nebylo dodnes odpovězeno ani nám, ani synovi písaře 310. stíhací perutě Františka Adama.