Jste v sekci:

Hřbitov St Ethelbert

2013-01-23

Včera a dnes byly provedeny dvě novinky u fotografií hrobů čs. letců uložených k věčnému spánku na hřbitově St. Ethelbert v East Wreathamu, hrabství Norfolk.

1/ Včera byl na www.fcafa.wordpress.com vložen článek o zadním střelci Wellingtonu čs. 311. bombardovací perutě Z 1147 KX-G četaři Františku Binderovi. Poslední snímek související s textem zobrazuje jeho hrob číslo 21 na hřbitově St. Ethelbert v East Wreathamu. Na zdejším travnatém letišti satelitní základny nedalekého Honingtonu českoslovenští příslušníci 311. perutě působili od 16. září 1940 do 28. dubna 1942. Zmínil je tam rovněž Michael J. W. Bowyer ve své knize „Action Stations – Military airfields of East Anglia“ , vydané poprvé Patrick Stephens Ltd v roce 1979.

Článek ZDE

2/ V červenci 2005 tento hřbitov navštívil pan Bohuslav Křivda z Uherského Brodu. Jeho tři fotografie cedule hřbitova, interiéru kaple s oltáříkem padlých letců a celkového pohledu na hřbitov byly dnes vloženy do sekce ODKAZY a podsekcí HŘBITOVY ČS. LETCU, HŘBITOVY  V ZAHRANIČÍ

Otevřít ZDE