Pocta Otakaru Hrubému

2013-10-02

U příležitosti stého výročí narození letce RAF a účastníka Bitvy o Británii plk. Otakara Hrubého DFC pořádá Město Nová Paka ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha a Českým svazem bojovníků za svobodu dne 1. listopadu 2013 slavnost k uctění pilotovy památky.

Účast na akci už potvrdili zástupci Masarykovské a Benešovské společnosti, plk. gšt. letectva Ing. Neuberg, další příslušníci Armády ČR a členové Svazu letců.

V 10.00 přijme oficiální hosty na radnici města starosta města Nová Paka. O hodinu později se bude u hrobu plk. Otakara Hrubého DFC v urnovém háji hřbitova konat pietní akt. V poledne mu bude na domě č. 900 ulice 3. května odhalena pamětní deska darovaná městem.

Po obědě bude v Městském muzeu zahájena výstava o Otakaru Hrubém DFC, která zde bude k vidění do 14. listopadu. V 15. 00 začne v aule gymnázia konference pořádaná ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha. Na 17. 30 je naplánována beseda a od 18.00 bude promítán film „Utrpením ke hvězdám“. Na společenském večeru pro účastníky zahraje od 19. 00 Evergreen Dixieland Band. V sále kina bude od 20. 30 zdarma promítán film „Nebeští jezdci“.

Při oslavách vystoupí : Smíšený pěvecký sbor Hlas Nová Paka, The Rebel Pipers Pipes and Drums a Sky Riders z Hradce Králové a Klub vojenské historie určený zejména zájemcům o československé příslušníky sloužící v britské RAF a WAAF.

Změna programu vyhrazena. Článek otevřete ZDE